bogati
18 دی 1401 - 15:42

مدیریت بحران آذربایجان شرقی هشدار نارنجی صادر کرد

تبریز- مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی به دنبال بارش سنگین برف در این استان برای دستگاه های امدادی و خدمات رسان هشدار نارنجی و حالت آماده باش صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد هنربر روز یکشنبه در گفتگوی با خبرنگاران اظهار کرد: هشدار نارنجی به‌منزله تشدید سامانه بارندگی از بعد از ظهر امروز تا دوشنبه هفته جاری صادر شده است.

وی افزود: راهداری، پلیس راه، هلال احمر، اورژانس، فرمانداران، شهرداران و سایر اعضای ستاد به حالت آماده باش هستند.

وی همچنین گفت: سامانه بارندگی به خصوص نیمه شرقی استان و منطقه ارسباران بیشتر تحت پوشش قرار می‌دهد و ورزش باد، وجود مه و باد گاهی نسبتاً شدید و کاهش محسوس دما همراه می‌باشد.

هنربر افزود: با آماده باش دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان، تجهیزات، ماشین آلات، امکانات مختلف مثل برف روب و نمک باش در نقاط مختلف استان به خصوص نقاط خطرناک و حادثه خیز توسط متولیان مربوطه آماده شده است.

وی ادامه داد: راهدارخانه‌ها نیز در استان برای اسکان اضطراری مکان‌های گرم اضطراری برای راه ماندگان احتمالی آماده کرده است.

وی همچنین گفت: به شهرداری‌ها نیز به ویژه شهرداری تبریز تاکید شده محلول پاشی و نمک پاشی را به موقع جهت تسهیل تردد خودروها انجام دهند.

وی از مردم هم خواست که از تردد و سفرهای غیر ضروری خودداری کنند و نقاط ایمنی را رعایت کرده خودروهایشان را به تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر مجهز کرده آذوقه به همراه داشته باشند.

هنربر همچنین گفت: کوهنوردان و مردم از فعالیت‌های کوهنوردی اجتناب کنند، از پارک کردن خودروها نیز زیر درختان، ساختمان‌ها و مکان‌های کم ایمن اجتناب کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 963241